Neišmokėjo darbo užmokesčio?
- Nupirksime arba išieškosime jūsų skolą;
- Pinigus pervesime per 7 d. d. nuo sutarties pasirašymo;
- Jokių sąsajų su darbdaviu;
- Nėra registracijos ir vertinimo mokesčių.
Kiekvienas darbuotojas, kuris mano, kad darbdavys pažeidė jo teisėtus interesus, turi teisę kreiptis į ikiteisminio darbo ginčų nagrinėjimo instituciją – Darbo ginčų komisiją, savo interesams apginti, tačiau ši teisė apribota laike. Bendras terminas kreiptis į Darbo ginčų komisiją yra 3 mėnesiai nuo sužinojimo apie savo pažeistais teises, specifiniams darbo santykių aspektams taikomas terminas gali būti dar trumpesnis, todėl svarbu netikėti darbdavio pažadais apie atsiskaitymus ateityje ir apsaugoti savo interesus kreipiantis į specialistus, kurie Jums padėtų nepasimesti įstatymų platybėse, nedelsiant!
Taip pat, kuo ilgiau bus delsiama imtis skolos išieškojimo veiksmų, tuo didesnė tikimybė, kad darbo užmokesčio išieškojimas užtruks ilgą laikotarpį, taip pat rizikuojama, kad bus atgauta ne visa darbuotojui priklausanti darbo užmokesčio ir/ar su darbo santykiais susijusių išmokų dalis.
Pažymėtina, kad net ir praleidus 3-jų mėnesių terminą kreiptis į Darbo ginčų komisiją, eskolos teisininkų komanda gali Jums padėti. Turint pakankamai svarbių priežasčių ir pateiktus argumentuotą prašymą – terminas kreiptis į Darbo ginčų komisiją gali būti atnaujintas. Taip pat, galimas ir ginčo nagrinėjimas teisme.
Jeigu darbdavys neatsiskaito, darbuotojas turi teisę kreiptis į darbo ginčų komisiją. Tai padaryti svarbu per 3 mėnesius nuo tada, kai šis sužinojo apie savo teisių pažeidimą. Visgi, jeigu procesas atrodo pernelyg sudėtingas arba jau yra praėjęs terminas – galite kreiptis į mus.
Jeigu darbdavys nemoka atlyginimo, pirmiausia pradėkite kaupti įvairius įrodymus. Tuomet kreipkitės į Darbo ginčų komisiją. Skundas dėl neišmokėto atlyginimo turi būti aiškus ir konkretus. Būtina pateikti tokią informaciją, kaip Jūsų vardas, pavardė, asmens kodas, kontaktiniai duomenys, adresas. Taip pat nurodykite darbdavio įmonės pavadinimą, įmonės kodą ir adresą. Aiškiai suformuluokite ginčo esmę, pvz., kad darbdavys nemoka atlyginimo išėjus iš darbo. Nurodykite tikslų laikotarpį, už kurį atlyginimas nebuvo sumokėtas, taip pat įvardinkite savo pastangas spręsti ginčą (pvz., raštišką kreipimąsi į darbdavį).
Skundą galite pateikti elektroniniu būdu per Valstybinės darbo inspekcijos sistemą arba raštu. Jeigu norite tai padaryti internetu, eikite į www.vdi.lt, tuomet prisijunkite per elektroninius valdžios vartus ir spauskite „Prašymas Darbo ginčų komisijai“. Užpildykite formą, pridėkite reikiamus dokumentus ir pateikite prašymą. Jeigu norite skundą pateikti raštu, atspausdinkite jį, pasirašykite ir pridėkite priedus. Tuomet siųskite paštu arba perduokite tiesiogiai artimiausiam Darbo ginčų komisijos skyriui. Bet kokiu atveju, svarbu nedelsti ir skundą pateikti kuo anksčiau.