Raginimas susimokėti skolas yra dokumentas, kuriuo skolininkams primenama apie negrąžintus pinigus ir nurodoma, kokios pasekmės laukia, jeigu šie to nepadarys. Įprastai jame taip pat įrašomi delspinigiai bei galutinis mokėjimo terminas. Raginimą galima siųsti tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Jeigu Jums reikalingas dokumento šablonas, šio pavyzdį rasite kiek žemiau.
Atsisiųskite raginimo susimokėti skolą šabloną:
Kas yra raginimas susimokėti skolas?
Raginimas susimokėti skolas – tai dokumentas, primenantis skolininkams apie negrąžintus pinigus. Įprastai šio forma yra ganėtinai paprasta. Dokumente turi būti nurodoma pagrindinė kreditoriaus ir skolininko informacija, pirminis mokėjimo terminas, skolos dydis. Be to, įprastai įrašoma, kiek dienų vėluojama atiduoti pinigus. Jeigu kreditorius priskaičiavo delspinigius – šių dydis taip pat nurodomas dokumente. Skolininkas yra skatinamas pinigus atiduoti iki konkrečios, raginime įrašytos datos. Dažniausiai dokumente taip pat nurodomos pasekmės, jeigu skola nebus grąžinta. Kaip pavyzdys galėtų būti kreipimasis į teismą arba išieškotojus. Bet kokiu atveju, toks priminimas apie skolą neretai padeda atgauti pinigus, mat žmonės išsigąsta tolesnių veiksmų.
Ar priminimas apie skolą yra užtektina priemonė?
Nors gražiuoju susitarti dėl skolos grąžinimo pavyksta tikrai ne visada, tokia priemonė yra bene greičiausias ir pigiausias sprendimas, norint atgauti Jums priklausančius pinigus. Kita vertus, ar tai padės priklauso nuo konkretaus skolininko tipo. Visgi, kai kuriems žmonėms toks metodas suveikia. Dažniausiai taip nutinka dėl to, kad skolininkas pamato, jog kreditorius yra rimtai nusiteikęs atgauti jam priklausančius pinigus. Be to, dalį asmenų išgąsdina galimos pasekmės, pavyzdžiui, kreipimasis į teismą. Kita vertus, dar geriau, jeigu priminimą apie skolą parašo išieškojimo įmonė, o ne pats kreditorius. Visgi, situacijų pasitaiko tikrai įvairių. Taigi, daliai žmonių pakanka raginimo grąžinti pinigus, o dėl kitų tenka kreiptis į skolas išieškančias įmones.
Raginimo susimokėti skolas efektyvumas
Raginimas susimokėti skolas dažnai yra geranoriška priemonė, kuria juridiniai arba fiziniai asmenys primena apie negrąžintus pinigus. Visgi, svarbu paminėti, kad to daryti jie neprivalo. Kita vertus, dauguma žmonių pirmiausia mėgina susitarti gražiuoju. Priminimas apie skolą yra viena iš tokių priemonių. Ar tai efektyvus metodas? Priklauso nuo paties skolininko tipo. Pasitaiko žmonių, kurie apie įsiskolinimą nė nežino arba būna pamiršę. Tokiu atveju priminimas gali pagelbėti. Kai kurie asmenys specialiai atidėlioja pinigų grąžinimą. Kita vertus, priminimas susimokėti skolą vis tiek gali pagelbėti, ypatingai tuomet, jeigu nurodysite, kokios bus pasekmės šios neatgavus. Įprastai perspėjimas kreiptis į teismą arba išieškojimo įmones išgąsdina skolininkus, todėl nenorėdami rimtesnių problemų, pinigus jie atiduoda. Visgi, egzistuoja piktybiniai asmenys, kurių nepaveikia jokios priemonės. Susidūrus su tokiu skolininku vien raginimo greičiausiai nepakaks. Taigi, situacijų pasitaiko tikrai įvairių. Kita vertus, pamėginti išsiųsti raginimą grąžinti skolą išties verta.